چهارشنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٧
 • پیام معاون بهداشت دانشگاه به مناسبت هفته سلامت
  دکتر علیرضا دلاوری در پیامی به مناسبت هفته سلامت افزایش سواد سلامت و خودمراقبتی از درون خانواده را از ضروریات حفظ و ارتقای سلامت دانست.

 • تشریح برنامه های هفته سلامت معاونت بهداشت دانشگاه و شبکه های بهداشت و درمان تحت پوشش
  کارشناس مسوول آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت از برنامه های این معاونت در هفته سلامت 97 خبر داد.

 • اردوی سفیران سلامت تهران در پردیس بانوان بوستان ولایت
  اردوی یک روزه سفیران سلامت تهران به مناسبت هفته سلامت در مجموعه شهربانوی بوستان ولایت برگزار شد.

 • معاون بهداشت دانشگاه بر ارتقای کیفیت خدمات رسانی در سال جدید تاکید کرد.
  دکترعلیرضا دلاوری دراولین نشست مدیران گروه معاونت بهداشت اهم برنامه های این معاونت را اعلام کرد.

 • دیدار نوروزی معاون بهداشت دانشگاه با کارکنان معاونت بهداشت
  دکترعلیرضادلاوری با کارکنان معاونت بهداشت دیدارکرد.

به سایت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران خوش آمدید ***یکی از مهمترین عوامل خطر بیماری غیر واگیر، تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است. ***شیر و ماست کم چرب را جایگزین نوع پر چرب آن کنید. ***روغن ماهی حاوی مقدار زیادی چربی مفید مانند امگا3 است.***روزانه حداقل 5 واحد میوه وسبزی(حداقل400 گرم) مصرف نمایید.***بهتراست یکی از واحدهای میوه روزانه خود را همراه وعده صبحانه مصرف کنید. ***نمک یک مانع بزرگ برای داشتن اسکلت محکم است .***یکی از دلایل پوکی استخوان مصرف زیاد نمک است.
منوی اصلی
اخبار > اهمیت ارزیابی فعالیت های صورت گرفته در خصوص کاهش مرگ و میر مادران
 


  چاپ        ارسال به دوست

در کمیته کاهش مرگ و میر مادران تاکید شد

اهمیت ارزیابی فعالیت های صورت گرفته در خصوص کاهش مرگ و میر مادران

روابط عمومی معاونت بهداشت، جلسه کمیته کاهش مرگ و میر مادران این معاونت، با حضور دکتر محمد شریعتی معاون بهداشت دانشگاه، دکتر سعید تاملی معاون فنی معاونت بهداشت و دکتر مهرزاد ناصری مدیر گروه سلامت خانواده و جمعیت معاونت بهداشت، روز چهارشنبه 21 تیر 96 در معاونت بهداشت برگزار شد.
در این جلسه، گزارش مقایسه ای مرگ مادر از سال 92 و مداخلات انجام شده در حوزه معاونت بهداشت ارایه و ضمن بررسی موانع و مشکلات موجود، به تدوین راهکارها پرداخته شد.
همچنین از نکات مطرح شده در این جلسه، می توان به بخشنامه اخیر رییس دانشگاه در خصوص ارایه خدمت به خانم های باردار و زایمان کرده پر خطر و بی بضاعت و تلاش های انجام شده در این حوزه اشاره کرد که همکاران گزارش چگونگی اجرای آن را بیان کردند.
دکتر شریعتی معاون بهداشت، برای کاهش مرگ مادران از تک تک همکاران در همه سطوح تا محیطی ترین واحدها خواست تا در این خصوص بیاندیشند و راهکار ارایه کنند.
وی در ادامه افزود: به انجام فعالیت های کیفی نباید بسنده کرد و هر فعالیت باید ارزیابی و میزان تاثیر گزاری آن تعیین شود تا از انجام اقدامات کم بازده کاسته شود.
توضیح این که، مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های ری و اسلامشهر، رییس مرکز بهداشت جنوب تهران، مدیر گروه گسترش شبکه، کارشناسان مسئول بهداشت خانواده ، نظارت بر درمان، گسترش شبکه، شبکه های بهداشت و درمان ری و اسلامشهر و مرکز بهداشت جنوب تهران و کارشناسان مادران در این جلسه حضور داشتند.


١٦:١٩ - چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٦٩٥٣٦    /    تعداد نمایش : ٢٨٨


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج