جمعه ٢٧ مهر ١٣٩٧
اخبار > نشست منطقه ای برنامه خدمات نوین سلامت سالمندان
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست منطقه ای برنامه خدمات نوین سلامت سالمندان

روابط عمومی معاونت بهداشت، نشست منطقه ای برنامه خدمات نوین سلامت سالمندان با حضور دکتر سعید تاملی معاون فنی معاونت بهداشت، دکتر مهرزاد ناصری مدیر گروه سلامت خانواده و جمعیت معاونت بهداشت و دکتر مهین السادات عظیمی رئیس اداره سالمندان وزارت بهداشت در روزهای 28 و 29 آذر 96 در معاونت بهداشت برگزار شد.
دکتر تاملی به روند رو به افزایش جمعیت سالمندان در کشور اشاره کرد و براهمیت برنامه ریزی و توجه ویژه برای ارایه خدمات به گروه سنی سالمندان تاکید کرد.
سپس دکتر عظیمی در خصوص اهداف برنامه خدمات نوین سالمندان مطالبی عنوان کرد و پایش مستمر برنامه با چک لیست های استاندارد را ضامن ارتقای کیفیت خدمات دانست. وی علاقه و مهارت ارائه دهندگان خدمت، برگزاری کارگاه های آموزشی روابط متقابل با سالمندان، استفاده از سالمندان به عنوان سفیران سلامت و افزایش کلاسها ی آموزشی بهبود شیوه زندگی سالم سالمندی را از جمله نقاط مثبت اجرای برنامه در دانشگاه علوم پزشکی تهران دانست.
درروز نخست این نشست از6 واحد ارایه خدمت در حوزه تحت پوشش شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ری، اسلامشهر و مرکز بهداشت جنوب تهران بازدید شد و در روز دوم دکتر ناصری گزارشی از وضعیت اجرای برنامه در این حوزه، چالش ها و مشکلات موجود بیان کرد.
این نشست با حضور کارشناسان اداره سلامت، جمعی از مدیران گروه سلامت خانواده و جمعیت، کارشناسان برنامه سلامت سالمندان از دانشگاه های علوم پزشکی (ایران،گیلان، بوشهر، زاهدان، هرمزگان، لارستان، اسدآباد،گراش و سیرجان) برگزار شد.


١١:٥٥ - چهارشنبه ٢٩ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٧٣١٥٩    /    تعداد نمایش : ٢٢١


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج