يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧
به سایت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران خوش آمدید ***یکی از مهمترین عوامل خطر بیماری غیر واگیر، تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است. ***شیر و ماست کم چرب را جایگزین نوع پر چرب آن کنید. ***روغن ماهی حاوی مقدار زیادی چربی مفید مانند امگا3 است.***روزانه حداقل 5 واحد میوه وسبزی(حداقل400 گرم) مصرف نمایید.***بهتراست یکی از واحدهای میوه روزانه خود را همراه وعده صبحانه مصرف کنید. ***نمک یک مانع بزرگ برای داشتن اسکلت محکم است .***یکی از دلایل پوکی استخوان مصرف زیاد نمک است.
منوی اصلی
رسالت واحد و برنامه ها
 
 

واحد آموزش و ارتقای سلامت

 

رسالت :

 

رسیدن به جامعه ای توسعه یافته که در آن مردم بتوانند با قدرت، امید، آگاهی ، مهارت و صلاحیت کافی به صورت فردی، گروهی و جمعی، نیازهای سلامتِ خود، خانواده، همسالان و جامعه را تعیین و اولویت بندی کنند و برای برآوردن نیازهای دراولویت شان، برنامه ریزی و اقدام نمایند تا با رعایت سبک زندگی سالم، خودمراقبتی، همیاری متقابل و مشارکت جمعی، سلامت، ایمنی، نشاط و بهره وری ِ خود، خانواده، همسالان و جامعه و جهانی را که در آن زندگی می کنند کنترل کرده و ارتقاء دهند.

 

 

برنامه ها:

1-     برنامه ملی خودمراقبتی (برنامه پنجم تحول سلامت در حوزه بهداشت) با چهار رویکرد خودمراقبتی فردی (تربیت سفیر سلامت خانواده)، خودمراقبتی سازمانی، خودمراقبتی اجتماعی و  گروههای خودیاری

 

2-     نیازسنجی سلامت

 

3-     برنامه جامع آموزش همگانی سلامت

 

4-     ساماندهی رسانه ها و مداخلات آموزشی

 

 

5-     برنامه های آموزشی در مدارس / دانشگاهها(تربیت سفیران سلامت دانش آموز/ دانشجو، آموزش معلمان و والدین)