جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
منو اصلی
Fmenu Not Found
لینک های مفید

 

پیام معاون بهداشت
 

پیام معاون بهداشت

معاونت بهداشت دانشگاه مسوول مدیریت برنامه‌های بهداشتی در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران است . این معاونت بر اساس شرح وظائف پيش بيني شده در سيستم بهداشتي (با مديريت معاون بهداشت) در قالب14 واحد ستادي به برنامه‌ريزي ، آموزش، هدايت ، نظارت ، سازماندهي و ارزشيابي برنامه‌ها در واحدهای ارائه دهنده خدمت مي‌پردازد.

معاونت بهداشت دانشگاه ، وظيفه اصلي خود را در قالب ايجاد پل ارتباطي میان جامعه و نيازهاي بهداشتي از يك طرف و نقش آموزش مبتني بر جامعه در دانشگاه از سوي ديگر و انجام پژوهش‌هاي كاربردي به انجام می‌رساند .

مسئولیت ارائه خدمات سلامت سطح یک به گروه های مختلف سنی (کودکان 0تا 5 سال ، نوجوانان 6 تا  18 سال ، جوانان 18 تا 30 سال ، میانسالان 30تا 60 ، سالمندان 60 به بالا ) در مناطق تحت پوشش دانشگاه ،پیشگیری از بیماری ها ، شناسایی زودهنگام (غربالگری ) ، تشخیص و درمان ، کاهش ابتلا به بیماری ها ، ارتقای عادلانه سلامت در مناطق تحت پوشش ،  افزایش رضایتمندی گیرندگان خدمت و ارائه دهندگان خدمت ، توانمند سازی افراد از طریق خودمراقبتی و ترویج شیوه زندگی سالم و بهبود کیفیت و سبک زندگی و افزایش امید به زندگی سالم از دیگر خدمات واحدهای تحت پوشش این معاونت می باشد که مردم محترم منطقه تحت پوشش با مراجعه به مراکز و پایگاه های سلامت می توانند با نوع خدمات و نحوه ارائه خدمات آشنا و از آن بهره مند شوند .

 

دسترسی کامل به خدمات بهداشتی در منطقه تحت پوشش از جمله اقدامات مهم این معاونت بوده است ، امید آن می رود با فراگیر شدن این خدمات تمامی ابعاد سلامتی محقق گردد .