يکشنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٦
  • کانال
    ***

  • سیب

به سایت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران خوش آمدید ***یکی از مهمترین عوامل خطر بیماری غیر واگیر، تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است. ***شیر و ماست کم چرب را جایگزین نوع پر چرب آن کنید. ***روغن ماهی حاوی مقدار زیادی چربی مفید مانند امگا3 است.***روزانه حداقل 5 واحد میوه وسبزی(حداقل400 گرم) مصرف نمایید.***بهتراست یکی از واحدهای میوه روزانه خود را همراه وعده صبحانه مصرف کنید. ***نمک یک مانع بزرگ برای داشتن اسکلت محکم است .***یکی از دلایل پوکی استخوان مصرف زیاد نمک است.
منوی اصلی
اخبار > اهمیت ارزیابی فعالیت های صورت گرفته در خصوص کاهش مرگ و میر مادران
 


  چاپ        ارسال به دوست

در کمیته کاهش مرگ و میر مادران تاکید شد

اهمیت ارزیابی فعالیت های صورت گرفته در خصوص کاهش مرگ و میر مادران

روابط عمومی معاونت بهداشت، جلسه کمیته کاهش مرگ و میر مادران این معاونت، با حضور دکتر محمد شریعتی معاون بهداشت دانشگاه، دکتر سعید تاملی معاون فنی معاونت بهداشت و دکتر مهرزاد ناصری مدیر گروه سلامت خانواده و جمعیت معاونت بهداشت، روز چهارشنبه 21 تیر 96 در معاونت بهداشت برگزار شد.
در این جلسه، گزارش مقایسه ای مرگ مادر از سال 92 و مداخلات انجام شده در حوزه معاونت بهداشت ارایه و ضمن بررسی موانع و مشکلات موجود، به تدوین راهکارها پرداخته شد.
همچنین از نکات مطرح شده در این جلسه، می توان به بخشنامه اخیر رییس دانشگاه در خصوص ارایه خدمت به خانم های باردار و زایمان کرده پر خطر و بی بضاعت و تلاش های انجام شده در این حوزه اشاره کرد که همکاران گزارش چگونگی اجرای آن را بیان کردند.
دکتر شریعتی معاون بهداشت، برای کاهش مرگ مادران از تک تک همکاران در همه سطوح تا محیطی ترین واحدها خواست تا در این خصوص بیاندیشند و راهکار ارایه کنند.
وی در ادامه افزود: به انجام فعالیت های کیفی نباید بسنده کرد و هر فعالیت باید ارزیابی و میزان تاثیر گزاری آن تعیین شود تا از انجام اقدامات کم بازده کاسته شود.
توضیح این که، مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های ری و اسلامشهر، رییس مرکز بهداشت جنوب تهران، مدیر گروه گسترش شبکه، کارشناسان مسئول بهداشت خانواده ، نظارت بر درمان، گسترش شبکه، شبکه های بهداشت و درمان ری و اسلامشهر و مرکز بهداشت جنوب تهران و کارشناسان مادران در این جلسه حضور داشتند.


١٦:١٩ - چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٦٩٥٣٦    /    تعداد نمایش : ٢٤٩


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج