• 99/05/26

برگزاری جلسه توجیهی آموزشی طرح برسی شیوع ناباروری در معاونت بهداشت

برگزاری جلسه توجیهی آموزشی طرح برسی شیوع ناباروری در معاونت بهداشت

قائم‌مقام و معاون فنی معاونت بهداشت، تأکید کرد ازآنجایی‌که ناباروری نقش مهمی در رشد جمعیت دارد اطلاع از وضعیت دقیق شیوع ناباروری در کشور می‌تواند به برنامه‌ریزی جهت اقدامات تشخیصی و درمانی زوج نابارور کمک قابل‌توجهی کند.

گالری عکس

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، جلسه توجیهی آموزشی طرح برسی شیوع ناباروری 14 آبان 1398 با حضور دکتر سعید تأملی قائم‌مقام و معاون فنی معاونت بهداشت، دکتر نرجس توکلی کیا مدیر گروه سلامت جمعیت خانواده و مدارس معاونت بهداشت، کارشناسان مسئول سلامت باروری معاونت و ناظرین میدانی و پرسشگران طرح، در سالن اجلاس معاونت بهداشت برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر تأملی در مورد مسئله جمعیت و نرخ باروری کلی در کشور مطالبی را بیان کرد و تأکید بر این‌که با توجه به سیاست‌های جمعیتی مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی درزمینه افزایش بارداری‌های ارادی از اولویت‌های دانشگاه است، وی همچنین تأکید کرد ازآنجایی‌که ناباروری نقش مهمی در رشد جمعیت دارد اطلاع از وضعیت دقیق شیوع ناباروری در کشور می‌تواند به برنامه‌ریزی جهت اقدامات تشخیصی و درمانی زوج نابارور کمک قابل‌توجهی کند.

 در ادامه دکتر توکلی کیا، توضیحاتی در خصوص اهداف مطالعه ارائه و از حاضرین جلسه درخواست کرد که مراحل انجام پرسشگری و نظارت را به‌دقت و مطابق دستورالعمل‌ها انجام دهند تا ضامن کیفیت و دقت مطالعه باشد.

 جلسه دستورالعمل پرسشگری، نحوه تکمیل پرسشنامه، نحوه نظارت و نمونه‌گیری توسط لیلا مراد پور کارشناس مسئول سلامت باروری معاونت بهداشت، آموزش داده شد و نمونه‌هایی به‌صورت عملی توسط شرکت‌کنندگان تکمیل شد.

این طرح از 18 آبان ماه جاری در 42 دانشگاه کشور به‌صورت پرسشگری درب منازل و در دو نوبت صبح و عصر به مدت حداقل یک ماه انجام خواهد شد.

خبرنگار: اسماعیل استاجی

کلمات کلیدی