• 99/05/26

برگزاری کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل با موضوع بیو تروریسم به ریاست معاونت بهداشت

برگزاری کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل با موضوع بیو تروریسم به ریاست معاونت بهداشت

برگزاری کارگاه آموزشی، سلامت و بیو لو ژیک شورای پدافند غیرعامل استان تهران، با موضوع بیو تروریسم، به ریاست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور اعضای کارگروه تخصصی بهداشت برگزار شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، کارگاه آموزشی، سلامت و بیو لو ژیک شورای پدافند غیرعامل استان تهران، سه‌شنبه 14 آبان 1398 با موضوع بیو تروریسم، به ریاست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور اعضای کارگروه تخصصی بهداشت، در سالن G6 ساختمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.

در ابتدا جلسه مهندس حسن کریمی مدیر گروه تخصصی سلامت محیط و کار معاونت بهداشت، ضمن بیان خیرمقدم و گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل گفت: در راستای اهداف بهداشت سلامت و بیو لو ژیک شورای پدافند غیرعامل استان تهران، مجموعه‌ای آموزشی تدوین و برنامه‌ریزی‌شده که در طی سال اجرا خواهد شد.

در ادامه جلسات آموزشی قبل و با توجه به نقش حشرات و جوندگان به‌عنوان عوامل استراتژیک بیو ترو رسیم، در این جلسه به این موضوع پرداخته شد.

 دکتر سید حسن موسوی کاظمی عضو هیئت‌علمی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، به توضیح بیماری‌هایی که توسط سازمان جهانی بهداشت به‌عنوان بیماری‌هایی باقابلیت ایجاد خطر بیوترورسیم شناخته می‌شوند پرداخت که به مهم‌ترین این بیماری‌ها می‌توان به بیماری سیاه‌زخم، تب کنگو، زیکا، چیکن گونیا، تب کریمه کنگو، مالاریا، طاعون، سالک و غیره اشاره کرد و راه‌های گسترش و مقابله با آن را برای اعضای کارگروه تخصصی بهداشت تشریح کرد.

خبرنگار: اسماعیل استاجی

کلمات کلیدی