• 99/05/26

حضور مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در جلسه کارگروه استقرار برنامه سامان

حضور مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در جلسه کارگروه استقرار برنامه سامان

دکتر علیرضا شکیب مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه تهران

جلسه کارگروه استقرار برنامه سامان با تاکید بر رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص تلاش تمام ادارات در کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، در فرمانداری شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

گالری عکس مرتبط

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، جلسه کارگروه استقرار برنامه سامان، روز دوشنبه 9 تیر 99 در فرمانداری شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در ابتدای جلسه مهندس علیرضا جعفری معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری اسلامشهر با تأکید بر رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص تلاش تمام ادارات در کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، گفت: امیدواریم با اجرای طرح سامان و همکاری ادارات شهرستان بتوانیم به اهداف تعیین‌شده برسیم و بر حمایت فرمانداری شهرستان اسلامشهر در اجرای برنامه سامان تاکید کرد.

در ادامه جلسه دکتر فاطمه تاجیک مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر ضمن خیرمقدم حضور دکتر علیرضا شکیب مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران از فرماندار محترم اسلامشهر و حاضرین تشکر کرد و به جایگاه انسان سالم محور توسعه و جایگاه ویژه خدمات سلامت روان و توجه به شاخص‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح سامان و جلسات کارشناسی بعدی و با استفاده از جلب مشارکت ادارات، نهادها و سازمان‌های مردم‌نهاد و ... بتوانیم شاخص‌های سلامت را ارتقا داده و پیشرفت های خوبی در این خصوص داشته باشیم.

 در ادامه دکتر شکیب با اشاره به تجربه الگوی پیشگام مراقبت‌های اجتماعی جامع که در شهرستان اسلام‌شهر توسط گروه دکتر بهزاد دماری اجرا شد و نتایجی که به دست آمد الگوی سراج تکمیل و تبدیل به سامان شد از حمایت فرماندار و بهزیستی شهرستان قدردانی کرد و بر استفاده کردن از پتانسیل خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان تاکید داشت و وجود شورای رابطان دستگاه‌های اجرایی را مغتنم و ابراز امیدواری کرد که با توجه به اقدامات قبلی انجام‌شده در شهرستان، طرح سامان سرعت بیشتری داشته باشد و ۱۰ مرکز ماج بهزیستی که تجربه خوبی دارند به طرح بپیوندند؛ ایشان همچنین درباره طرح سامان بسته پایه، تخصصی و مراقبت اجتماعی توضیحاتی را بیان کرد و بر نقش حمایتی مهندس مسعود مرسلپور فرماندار محترم اسلامشهر تاکید کرد.

 دکتر شکیب در ادامه گفت: این طرح در سال گذشته در منطقه ۱۷ تهران به همراه ۸ شهر در سایر دانشگاه‌های کشور اجرا شد و از نتایج مثبت جلب مشارکت‌های مردمی در بحران‌ها و بالاخص بیماری کرونا بود که تاثیر این برنامه در ارتقای شاخص‌های سلامت اجتماعی در منطقه ۱۷ است.

ایشان بر نقش مهندس عیسی فرهادی فرماندار شهر تهران، در خصوص اجرای  برنامه سراج که در منطقه ۱۷ تهران با موفقیت صد در صد  انجام شد اشاره کرد و در خصوص نقش سایر ادارات و انعقاد تفاهم‌نامه‌های فی‌مابین و نقش تاثیر گذار فرمانداران و معاونان سیاسی و اجتماعی فرمانداری‌ها تاکید و اعلام کرد الگوی سامان در شهرهای ری و اسلامشهر و در منطقه ۱۰ تهران در سال جاری اجرا خواهد شد.

 در ادامه جلسه رئیس بهزیستی، معاون دادستان و رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان در خصوص برنامه‌های ماج، آسیب‌های اجتماعی و دسترسی مناسب محیطی به خانه مشارکت و طرح نماد اشاره کردند که دکتر شکیب در این خصوص توضیحات کاملی داد.

اسماعیل استاجی
تهیه کننده:

{اسماعیل استاجی}

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *